Tippek vadászoknak – II. rész
Ahogyan ígértük, a mai napon is összeszedünk pár praktikát a vadászattal kapcsolatosan. A tegnapi blogposztban megírtuk, hogy kiemelt fontosságú a vadászterület és a lencse fontossága, a kellő óvatosság, a türelem és a csend.
Téves azonban azt hinni, hogy aki ezen elvekkel tisztában van, az teljes körűen ismeri a vadászat minden praktikáját. A mai blogposztban felsoroltak után is lehetne még bőven részletezni, hogy melyek tekinthetők a vadászat azon apróságainak, amelyek tökéletesre fejlesztik a sportnak hódolókat.
Nem is ezzel próbálkozunk meg, pusztán adunk pár alaptippet, amelyek megkönnyítik a dolgokat a lesen és lesen túl.
- Meleg ruha.
A nyári vadászatot leszámítva, a lesen bizony hideg tud lenni, ezért nagyon fontos, hogy az időjárási körülményekhez igazítottan válasszunk magunknak szerelést. A latyakos talajba senki nem lépne bele jó szívvel egy sportcipőben, így ősszel és télen, de még a tavasz elején is ajánljuk egy jó gumicsizma viselését. A lábbeli alá ne átalljunk több zoknit is húzni, ha éppen ennek érezzük szükségességét. A terep színű kezeslábas alá, pedig jöhetnek az “alátrikók” és biciklis nadrágok. A hideg kellemetlen ellenfél, ha órákon át ül az ember egy helyben. Ne hagyjuk, hogy az időjárás elrontsa a vadászati élményt!
- A gyors nyúzás fontossága.
Kevesen tudják, de az elejtett állatokat amint lehetőség nyílik rá, célszerű a leghamarabb megfosztani bőrüktől, hiszen mind az egészség, mind a fogyaszthatóság szempontjából jobban járunk, ha gyorsan cselekszünk. Kést a kézbe, amint alkalom nyílik rá.
- Bízz a felszerelésedben!
Sok vadász, leginkább a kezdők közül azt hiszi, hogy tökéletesen képes utánozni az állatok hangját. Néha előfordulhat, hogy a dolog működik is, ám az esetek nagy részében arra van példa, hogy kiszúrják az ember által generált hangokat és el is iszkolnak. Ha példának okáért nyúl a kiszemelt zsákmány, célszerű, ha nálunk van az a bizonyos síp a becsalogatáshoz.
- Könnyítsd meg a dolgod!
Puska a válladon, szendvics és víz a táskában. Talán nem is kell ennél több egy egész álló napon keresztül tartó programhoz, hiszen a szükséges energiabevitel és a kellő folyadékmennyiség mellett, a természet mindennel feltölti szervezetünket. Minden mást, amire nincsen égető szükségünk, lehetőleg kerüljünk!
- Tisztelet!
Végül, de nem utolsó sorban, tiszteld a fegyvered, tiszteld az anyatermészetet, a flórát és a faunát!